Masáže 

 

Provádíme tyto druhy masáží:

(Masážní služby pro zdravé osoby, při kterých není navozen léčebný proces. Dle zákona o živnostenském podnikání.)

relaxační
klasické
švédské 
fundované doteky

 

Relaxační masáž


pomáhá zapomenout na starosti všedních dnů a svými jemnými a pomalými tahy přináší zklidnění celého organismu, hluboké uvolnění a duševní očistu. Péče je věnována zejména pokožce a příjemnému pocitu z lehkého doteku, použitého masážního přípravku a relaxační hudby.

 

 

 

Klasická masáž

 

Představuje výborné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví, pokud je Váš život plný stresu a pracovního vypětí, stává se neodmyslitelnou součástí relaxace.
Hlavní z pozitivních účinků spočívá ve zlepšení prokrvení pokožky a svalů, tím se urychluje přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech. Urychluje celkovou regeneraci organismu. Kromě fyzického působení má také velmi blahodárný vliv na naši mysl. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, ten je obvykle hlavní příčinou ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen. Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí, staženým bolavým svalům navracíme zpět jejich pružnost a tím nastává kýžená úleva. Po masáži se cítíme mnohem spokojenější, pozitivnější a máme více energie.

Švédská masáž


uvolňuje ztuhlé klouby a bolestivé, stažené, ztuhlé, ochablé či zkrácené svaly, odčerpává únavu, napětí a křeče, osvěžuje po fyzické a psychické zátěži a odstraňuje stres. Provádí se dlaněmi, prsty a klouby rukou a má různou sílu a intenzitu. Pomocí cílených hmatů se zatuhlý sval uvolňuje a urychluje se oběh mízy (lymfy), která absorbuje a vylučuje odpadní látky. Zatímco krev obíhá v těle díky srdci fungujícímu jako čerpadlo, mízní (lymfatický) systém takovou pumpu postrádá, proto je závislý pouze na činnosti svalů. Masáž povzbuzuje efektivnější filtrování a vylučování odpadních látek, čímž pomáhá předcházet infekcím a nemocem.

Použití masáže jako samostatné léčby při bolestech zad lze doporučit pouze v případě unavených (namožených) zad po sportovní nebo pracovní zátěži (bolí pouze svaly). Masáž uvolní svalové napětí, zvýší prokrvení, odplaví zplodiny vzniklé při svalové práci a tím výrazně urychlí proces regenerace svalové tkáně.

Je vhodná tam, kde je šíjové a zádové svalstvo ztuhlé jednostrannou zátěží, dlouhodobým sezením, zablokované v důsledku nerovnoměrné námahy či nevhodného prudkého pohybu, stresem nebo dlouhotrvající prací u počítače. Uleví při bolestech hlavy a krční páteře, napomůže správnému dýchání a držení těla a návratu krve a mízy z periferií do oběhového centra, odbourává nahromaděný stres, uvolňuje a zlepšuje psychiku

Nedoporučuje se praktikovat při onkologických onemocněních, osteoporóze, chorobách srdce, při problémech se srážlivostí krve, žilních onemocněních a při akutních blokádách.

Fundované doteky - odstraňování spoušťových bodů

Praktikují se v případech blokací, dlouhodobých potíží (např. ze sedavého zaměstnání, nebo naopak jednostranné manuální činnosti), při akutní bolesti svalů po zvýšené fyzické zátěži.
Spoušťové body (angl. Trigger points) jsou pohmatem citlivé body na pruhu svaloviny, které způsobují ztuhlost, oslabení a zmenšení rozsahu pohybu postiženého svalu. Vznikají velkou námahou svalu, nebo jeho nadměrným užíváním a mohou být aktivní i pasivní

Častější jsou pasivní spoušťové body.  Často jsou odhaleny až během masáže, klient si jich při běžných činnostech vůbec nemusí být vědom. Při palpaci jsou však citlivé až bolestivé a po jejich odstranění citlivost polevuje a přichází úleva.

Aktivní spoušťové body jsou naopak zdrojem bolesti. Většina klientů ji uvádí jako vytrvalou, hlubokou, tupou či úpornou, objevuje se v klidu i při pohybu. Její intenzita může být od mírné až po velmi silnou a může se přenášet i do jiných oblastí. Při stlačení spoušťového bodu může dojít k umocnění udávané bolesti či citlivosti, zarudnutí a slzení očí, ke změnám teploty kůže a pod.
Po odeznění však přichází velká úleva, uvolnění svalu i celé oblasti a zvětšení rozsahu pohybu. Klienti čato uvádí úlevu a návrat pohyblivosti i po několik měsíců trvajích obtížích. 
Pasivní spoušťové body se mohou změnit v akivní nadměrnou zátěží, chronickým přetěžováním, úrazem či při prochlazení svalu.
Spoušťové body se identifikují pohmatem a odstraňují se intenzivním tlakem. Odstraňování tak může být nepříjemné až bolestivé (někdy i velmi). Po odstraňování může přetrvávat pocit pohmoždění (i do 2. - 3. dne), někdy se mohou tvořit modřiny.

Orientační dobu trvání fundovaných doteků nelze určit - závisí na individuálních potřebách kažého klienta.
 
 

Kontraindikace masáží:

- veškerá akutní kožní onemocnění
- bolestivé otokové stavy
- horečnatá onemocnění 
- těhotenství
- užívání léků na ředění krve
- pooperační stavy
- po stomatologickém zákroku
- po očkování
Masáže nedoporučujeme ani při běžném nachlazení nebo rýmě.
V případě pochybností o vhodnosti masáže vzhledem ke zdravotním stavu klienta si vyhrazujeme právo masáž neprovádět, příp. žádat písemný souhlas ošetřujícího lékaře.
 

 

Orientační doba trvání masáží

Samostatná masáž šíje
Klasická - cca 20 min
Švédská - cca 30 min

 

Záda + šíje
Relaxační – cca 30 min
Klasická – cca 45 min
Švédská – cca 60 min
Švédská + odstranění spoušťových bodů (fundované doteky) – cca 60 – 90min
 
Dolní končetiny

relaxační – cca 40 min
klasická – cca 60 min

 

Horní končetiny
relaxační – cca 15 min
klasická – cca 25 min

 

Masáž celého těla (dolní končetiny zezadu vč. chodidel - záda - šíje - dplní končetiny zepředu - horní končetiny)
relaxační – cca 90 min
klasická – cca 135 min

Orientační dobu trvání fundovaných doteků nelze určit - závisí na individuálních potřebách kažého klienta.

 

POZOR: Od 1.7.2017 byl provoz masáží pozastaven. O změně situace budeme informovat. Děkujeme za pochopení.