Jarní ošetření a úklid v našich kosmetických stolcích

Milé dámy,

ruku na srdce, každá nebo vetšina s jarem a jarními paprsky dostává novou chuť do života a sním i do úklidu našich domácností, umývání okem, praní, velkého úklidu celého bytu....

Stejně tak jako se pouštíme do úklidu domácnosti, měly by jsme určitý čas věnovat i našim kosmetickým stolkům.

Zkontrolovat všechny používáné čistící mléka, gely, tonika, krémy a séra. Stejně tak bychom měly věnovat pozornost make-upům, tvářenkám, pudrům a očním stínům.

Na každém produktu najdete dobu trvanlivosti a stejně tak je na každém produktu uvedena doba jeho spotřeby od otevření. Tu najdete na zadní straně produktu, malý kelímek s otevřeným víčkem a na něm čas spotřeby od otevření (3M, 6M, 9M nebo 12M).

Mějete se na pozoru pokud své krémy, séra či dekorativní kosmetiku skladujete v koupelně, kde bohužel díky vlhkosti a vyšším teplotám dochází ke zkrácení doby trvanlivosti až o polovinu :-( a to nemluvím o tom, že díky tomu, že málo kdy používáme na krémy špachtličky zanášíme na prstech do krému různé baterie, které se v krému díky teplu a vlhkosti množí neskutečnou rychlostí a tím nám znehodnocují celý krém. O pasece, co takový krém posléze napáchá na našich pletích nemusím asi moc psát.

 S líčidly je to dosti podobné. většina z nás asi v domácím prostředí štětce moc často nečistí a nedezinfikuje, což je také problém. Bakterie, které se na štetci množí si pak pravidelně zanášíme do dekorativní kosmetiky, čímž ji také znehodnocujeme a zkracujeme její trvanlivost.

 

Po zimě je potřeba zněnit i naši pravidelnou péči o pleť.

Přechod ze zimy do jara může být pro náš organismus docela vyčerpávajíci a stejně tak i pro naši pleť. Právě v tomto období ji nejvíce trápí dehydratace, nedostatek živin a unavený vzhled. 

Nastává čas na detox pleti i celého těla.

Nejen, že je pleť po zimě unavená, ale stejně jako naše tělo trpí nedostatkem vitamínů. Vypadá unaveně, barva je nevýrazná.

Proto je vhodné, dopřát jí nadstandardní  dávku vitaminů a hydratačních složek. 

Denní krém by měl navíc obsahovat ochranu proti UV záření. Přestože jarní slunce necítíme tak intenzivně jako v horkém létě, dokáže pokožku spálit. Je nutné dodržovat pitný režim, a nejméně 1x týdně si dopřát některou z pleťových masek. O použití vhodné masky je dobré poradit se se svojí kosmetičkou.

S nedostatkem hydratace se potýkají všechny typy pleti. A právě hydratace je klíčem k vitální pleti. Voda zabezpečuje pružnost, zářivost a vyhlazený vzhled pleti. Zdravě hydratovaná pleť udržuje 10 až 20% vody v tele. Když procenta klesnou pod 10, pleť začíná projevovat všechny příznaky dehydratace:

· ochablost
· ztráta vláčnosti a pružnosti
· vznik vrásek

Co můžeme pro sebe udělat?

Jarní jídelníček

  • jarní detoxikace – očista organismu vás nastartuje
  • dodejte svému tělu potřebné vitamíny (hlavně vitamín C) – zatočí s jarní únavou
  • odlehčená strava, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy vám dodají okamžitou energii
  • pijte čaje, příjemně vás naladí a dodají tělu antioxidanty
 
Milé dámy, toto je malé doporučení jak zkrášlit nejen svoji domácnost, ale především samy sebe a najít si na sebe čas. 
 
Budu se na Vás těšit u mne v salonu
 
                                                                        Vaše kosmetička Katka K.
 

Novinky

Podzim přichází

Podzim přichází… Sluníčka ubývá, dny se krátí, vítr už nechladí tak příjemně, jako ještě před pár...
Celý článek

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.