7 tipů na podzimní péči o pleť

Na podzim bychom neměli zapomínat na to, že je nutné změnit svou péči o pleť. Podzimní období je skvělou příležitostí dát svou pleť po letním období do "pořádku" a zároveň ji připravit na zimu.

Používáme zejména přípravky, které obnoví rovnováhu naší pleti, dodáváme ji potřebné vitamíny, vyživujeme a nadále ji hydratujeme.

Sluneční aktivita již není tak silná, nicméně je potřebné svou pleť neustále chránit před UV zářením přípravky s SPF ochranou.

Slabší sluneční aktivita nám také umožňuje pracovat na nevzhledných pigmentových skvrnách - tedy na jejich odstranění.

Toto období je ideální pro provádění aktivních peelingů, které nám pleť vyčistí, detoxikují, vyhladí a rozzáří. Hurá! Těšme se, je tady podzim a my můžeme pro svou pleť udělat mnohem více než v kterémkoliv jiném období!

Na podzim se zaměřujeme na obnovu rovnováhy pleti a na všechny škody, které léto na naší pleti napáchalo. Podzim je charakteristický vyššími teplotními rozdíly, které můžou být pro pleť velkou zátěží. Také sychravé počasí vysušuje pleť mnohdy více než v letním období.

I přes tyto charakteristiky je podzim pro pleť šetrným obdobím, vhodným pro peelingy a exfoliaci pleti. V tomto období můžeme také používat přípravky s obsahem retinolu. Pleť takzvaně odpočívá po létě a zároveň se díky vhodné péči připravuje na zimní období.

7 tipů pro podzimní péči:

1. Chráníme pleť před extrémními změnami teplot (počasí).
2. Hydratujeme pleť – často nízká vlhkost vzduchu, sychravé počasí.
3. Odstraňujeme odumřelé buňky, čistíme pleť vhodnými peelingy.
4. Možná aplikace chemického peelingu.
5. Můžeme používat přípravky s obsahem retinolu.
6. Zbavujeme se pigmentových skvrn.
7. Dodáváme pleti vitamíny, vyživující a hydratační látky.

Novinky

Podzim přichází

Podzim přichází… Sluníčka ubývá, dny se krátí, vítr už nechladí tak příjemně, jako ještě před pár...
Celý článek

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.