Jarní ošetření a úklid v našich kosmetických stolcích

30.01.2021

Milé dámy,

ruku na srdce, každá nebo většina s jarem a jarními paprsky dostává novou chuť do života a sním i do úklidu našich domácností, umývání okem, praní, velkého úklidu celého bytu....

Stejně tak jako se pouštíme do úklidu domácnosti, měly by jsme určitý čas věnovat i našim kosmetickým stolkům.

Zkontrolovat všechny používané čistící mléka, gely, tonika, krémy a séra. Stejně tak bychom měly věnovat pozornost make-upům, tvářenkám, pudrům a očním stínům.

Na každém produktu najdete dobu trvanlivosti a stejně tak je na každém produktu uvedena doba jeho spotřeby od otevření. Tu najdete na zadní straně produktu, malý kelímek s otevřeným víčkem a na něm čas spotřeby od otevření (3M, 6M, 9M nebo 12M).

Mějte se na pozoru pokud své krémy, séra či dekorativní kosmetiku skladujete v koupelně, kde bohužel díky vlhkosti a vyšším teplotám dochází ke zkrácení doby trvanlivosti až o polovinu :-( a to nemluvím o tom, že díky tomu, že málo kdy používáme na krémy špachtličky zanášíme na prstech do krému různé bakterie, které se v krému díky teplu a vlhkosti množí neskutečnou rychlostí a tím nám znehodnocují celý krém. O pasece, co takový krém posléze napáchá na našich pletích nemusím asi moc psát.

S líčidly je to dosti podobné. většina z nás asi v domácím prostředí štětce moc často nečistí a nedezinfikuje, což je také problém. Bakterie, které se na štětci množí si pak pravidelně zanášíme do dekorativní kosmetiky, čímž ji také znehodnocujeme a zkracujeme její trvanlivost.

Po zimě je potřeba změnit i naši pravidelnou péči o pleť.

Přechod ze zimy do jara může být pro náš organismus docela vyčerpávajíci a stejně tak i pro naši pleť. Právě v tomto období ji nejvíce trápí dehydratace, nedostatek živin a unavený vzhled.

Nastává čas na detox pleti i celého těla.

Nejen, že je pleť po zimě unavená, ale stejně jako naše tělo trpí nedostatkem vitamínů. Vypadá unaveně, barva je nevýrazná.

Proto je vhodné, dopřát jí nadstandardní dávku vitaminů a hydratačních složek.

Denní krém by měl navíc obsahovat ochranu proti UV záření. Přestože jarní slunce necítíme tak intenzivně jako v horkém létě, dokáže pokožku spálit. Je nutné dodržovat pitný režim, a nejméně 1x týdně si dopřát některou z pleťových masek. O použití vhodné masky je dobré poradit se se svojí kosmetičkou.

S nedostatkem hydratace se potýkají všechny typy pleti. A právě hydratace je klíčem k vitální pleti. Voda zabezpečuje pružnost, zářivost a vyhlazený vzhled pleti. Zdravě hydratovaná pleť udržuje 10 až 20% vody v tele. Když procenta klesnou pod 10, pleť začíná projevovat všechny příznaky dehydratace:
· ochablost
· ztráta vláčnosti a pružnosti
· vznik vrásek

Co můžeme pro sebe udělat?

Jarní jídelníček

  • jarní detoxikace - očista organismu vás nastartuje
  • dodejte svému tělu potřebné vitamíny (hlavně vitamín C) - zatočí s jarní únavou
  • odlehčená strava, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy vám dodají okamžitou energii
  • pijte čaje, příjemně vás naladí a dodají tělu antioxidanty

Milé dámy, toto je malé doporučení jak zkrášlit nejen svoji domácnost, ale především samy sebe a najít si na sebe čas. Budu se na Vás těšit u mne v salonu Vaše kosmetička Katka K.

© 2021 Krása a životní styl podle Katky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!